strona główna kontakt
Prawdopodobnie masz nieaktualną wersję Flash Player. Pobierz nową wersję. Jeśli masz aktualną wersję Flash Player, to być może masz wyłączoną obsługę skryptów JavaScript.

Apel PO do Prezydenta Miasta Częstochowy

11.10.2017

Platforma Obywatelska oraz Stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy wystąpiły wspólnie do Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka z apelem o wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów częstochowskich szkół średnich.

Uczniowie szkół średnich są jedną z grup społecznych, która najczęściej korzysta z komunikacji miejskiej, powinna zatem  stać się głównym beneficjentem bezpłatnych przejazdów. W Częstochowie jest prawie 11 tysięcy uczniów szkół średnich.

- Nie ma naszej zgody na segregowanie uczniów na lepszych i gorszych - powiedział w trakcie briefingu prasowego Andrzej Szewiński, przewodniczący częstochowskiej PO, odnosząc się do propozycji Prezydenta.

Krzysztof Matyjaszczyk zaproponował w rozporządzeniu objęcie pomocą w zakresie korzystania z darmowych przejazdów uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz. przedszkolaki podróżujące z opiekunami. Zdaniem PO i Stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy ucząca się młodzież również powinna mieć możliwość korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami.

 po

Kalendarz

Licznik odwiedzin

  » wszystkich: 467327   » w tym roku: 4489   » w tym miesiącu: 4489   » dzisiaj : 136   » w ciągu godziny: 7   » goście online: 2