strona główna kontakt
Prawdopodobnie masz nieaktualną wersję Flash Player. Pobierz nową wersję. Jeśli masz aktualną wersję Flash Player, to być może masz wyłączoną obsługę skryptów JavaScript.

Wybory powszechne Przewodniczących regionów, powiatów oraz delegatów

27.11.2017

Przypominamy, że w najbliższą sobotę tj. 2 grudnia 2017 r., odbędą się w całym kraju wybory powszechne Przewodniczących regionów, Przewodniczących powiatów, członków Rad powiatów oraz delegatów.

Lokal wyborczy Powiatowej Komisji Wyborczej w Częstochowie będzie czynny w godzinach  od 10 do 18 stej.

 

Aleja Najświętszej Maryi Panny 24 (I PIĘTRO )  sala konferencyjna - KAMIENICA KUPIECKA

 

Przypominamy, iż zgodnie z paragrafem 3 REGULAMINU WYBORÓW
W STRUKTURACH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ RP:

 

1.Czynne prawo wyborcze (prawo wybierania) w wyborach powszechnych przysługuje wszystkim członkom Platformy wpisanym do Centralnego Rejestru Członków

2. Czynne prawo wyborcze nie przysługuje „członkom wspierającym”.

3. Zarząd Krajowy może wyrazić zgodę na wcześniejsze korzystanie z czynnego prawa wyborczego przez osoby, o których mowa w ust. 2.

4. „Członek wspierający”, który ma zawieszone czynne prawo wyborcze z tytułu zaległości w zapłacie składek może uzyskać takie prawo wyborcze poprzez wpłatę całości zaległych składek członkowskich nie później niż w dniu 26 listopada 2017 r. W przypadku nieujawnienia ww. zapłaty w CRC, wystarczającym jest złożenie do Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej, do chwili wydania kart do głosowania, kopii pisemnego potwierdzenia zapłaty sporządzonego przez właściwego Skarbnika koła, Przewodniczącego koła lub Skarbnika powiatu lub też potwierdzenia przelewu bankowego z konta osobistego członka.

5. Czynne prawo wyborcze nie przysługuje także w okresie zawieszenia członkostwa z przyczyn osobistych oraz w okresie obowiązywania kary zawieszenia w prawach członka wymierzonej prawomocnym orzeczeniem sądu koleżeńskiego.

 


po

Kalendarz

Licznik odwiedzin

  » wszystkich: 467334   » w tym roku: 4496   » w tym miesiącu: 4496   » dzisiaj : 143   » w ciągu godziny: 1   » goście online: 2